Väggklocka 1950-/60-tal

612187

VÄGGKLOCKA, för frihängande läge mellan vägg och tak, urtavla i matt akrylplast, timmarkeringar samt fästen i mässing, visare lackerade i svart respektive rött, elektriskt urverk från Siemens, diameter urtavla ca 40 cm, fästenas längd ca 11 cm

Bruksslitage, märken, repor, färgrester, viss anlöpning, färgbortfall, ej funktionstestat

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Väggklocka 1950-/60-tal

Budhistorik (2 bud)

4636381
4621002

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.