Marianne Westman ''Mon Amie'' teservis

612108

MARIANNE WESTMAN, "Mon Amie", teservis, 25 dlr., 1960-tal, porslin, Rörstrand, bestående av: 5 tekoppar och fat, 5 fat, 12 assietter, mjölkkanna, sockerskål samt tekanna, höjd ca 14 cm

En tekopp med en spricka, några enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 5

Budhistorik (19 bud)
4626892
2 800
4626878
2 600
4626872
2 400
4626865
4626862

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.