Physica Sacra kopparstick 1700-tal

612106

KOPPARSTICK, 1700-tal, 12 st, ur Physica Sacra (Sacred Physics) av Johann Scheuchzer (1672-1733), bladmått ca 30x19- ca 37,5x22 cm

Delvis gulnade, delvis fläckar, delvis med hanteringsskador

Konst, Grafik, Böcker/Kartor

Visas på begäran

Budhistorik (12 bud)
4631433
4629098
4631429
4629098
850
4631416

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.