Ljuskrona

612052

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, för 8 ljus, empirestil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad med 8 ljuspunkter, höjd ca 75, diameter 66 cm

Enstaka prismor med nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 14

Ljuskrona

Budhistorik (27 bud)
4629321
7 400
4629318
7 200
4629319
7 000
4629318
6 800
4629285
6 600

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.