Bojan Kina 1700-tal Kangxi

612023

BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), ovoid form, dekor av stiliserad lotus samt tecken i underglasyrblått, höjd ca 13 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Bojan Kina 1700-tal Kangxi

Budhistorik (13 bud)
4621484
1 800
4620437
1 700
4621483
1 600
4620437
4620405
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.