Gustavsberg porslin Jugend

612014

GUSTAVSBERG, tęte-ā-tęte, 7+3 dlr., porslin, 1920-tal, senjugend, polykrom dekor av bård med järnek, bestående av: 2 tekoppar med fat, assiett, tallrik, tekanna, sockerskål, gräddkanna samt 3 kaffekoppar med fat (av annat mönster), höjd ca 5-15 cm

Nagg, slitage, vissa delar missfärgade

Keramik/Porslin, Samlingar

Gustavsberg porslin Jugend

Budhistorik (3 bud)

4613803
4607201
4603839

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.