Fällbord

611998

FÄLLBORD, 1800-tal, Mälardalen, fanerad i alrot, svartmålad fot, höjd ca 71, diameter 90 cm

En sprint saknas för fästning mellan skiva och fot. Senare bemålad fot

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 4

Fällbord

Budhistorik (10 bud)
4628962
4627915
4628959
4627915
600
4628958
550

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.