Bordspendyl empire

611964

BORDSPENDYL, parisarbete i empire, s k pendule portique, monteringar av brännförgylld brons, fanerad med mahogny, emaljerad urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, höjd 47,5, 28,5 x 15 cm

Obetydliga emaljnagg, ovansidan med smärre repa, pendeln möjligen ej ursprunglig. Dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen

Klockor/Ur, Selected

Kundcenter

Bordspendyl empire

Budhistorik (13 bud)
4624895
11 000
4624877
10 500
4624857
10 000
4619841
9 000
4612407
8 000

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.