Dupont tändare i guld

611922

DUPONT, tändare, 18 k guld, 1980-tal, räfflad dekor, märkt Paris Made in France 096 CEK, svensk kontrollstämpel, höjd 6x3,5 cm, total vikt ca 126 g, originaletui samt instruktionsbok och garanti medföljer
KEDJA, 18 k guld, venetiansk länk, längd 62 cm, vikt 11,4 g

Bucklor, kedjans ena ögla uppklippt, en liten ögla medföljer, etui med slitage

Guld/Smycken, Fashion

Dupont tändare i guld

Budhistorik (20 bud)
4623130
17 000
4622219
16 500
4621982
16 000
4621843
15 500
4621683
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.