Stenskulptur, buddhistisk text i sanskrit

611879

STENSKULPTUR, buddhistisk text i sanskrit inristad i en stenplatta, 1200-tal, höjd 27,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Etnografica

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (19 bud)
Bud EUR
4633719
460
4633717
440
4633703
420
4633665
4633648
380

Slutpris EUR:
460
4 767 SEK, 522 USD
Utropspris EUR: