1800-tals fällbord

611876

FÄLLBORD, ca 1800, fällbar rotfanerad skiva, tredelad fot i svart målat trä, 87 x 88 cm, höjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage och små enstaka skador, delvis renoverat och kompletterat, senare målat.

Möbler, Soffbord, sidobord

Södra kajen 14, Helsingfors

1800-tals fällbord

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4633779
180
4633260
160
4630043
100
4630040
85
4613350
30

Slutpris EUR:
180
1 787 SEK, 204 USD
Utropspris EUR:
250