Carl Harry Stålhane vas

611841

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand, vas, unik, stengods, blå/grön harpälsglasyr, signerad undertill, daterad 50, höjd ca 22,5 cm

Någon tillverkningsdefekt

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Carl Harry Stålhane vas

Budhistorik (42 bud)
4639033
6 400
4639046
6 200
4639033
6 000
4639041
5 800
4639033
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.