Albert Edelfelt

611805

ALBERT EDELFELT (1854-1905) Strandbild från franska Rivieran, signerad samt daterad 1891, akvarell, 31x47 cm

Litteratur: Bertel Hintze nr. 584

Konst, Äldre måleri

Södra kajen 14, Helsingfors

Albert Edelfelt

Budhistorik (45 bud)
Bud EUR
4620781
2 800
4620788
2 700
4620781
2 600
4620782
2 500
4620781
2 400

Slutpris EUR:
2 800
29 016 SEK, 3 180 USD
Utropspris EUR: