Bordspendyl

611785

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, urverket märkt Japy freres, bronserad zink samt svartmålad plåt, dekor i form av falkenerare, nyckel finns, höjd ca 63, största bredd 37 cm

Skador, falkeneraren med brott på foten samt något lös vid fästet, hqans spjut är böjt, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

Klockor/Ur

Monter 13

Bordspendyl

Budhistorik (6 bud)
4619076
4611672
4606319
450
4605499
4603904

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.