Svartglaserad kruka Kina

611766

KRUKA, Kina, 1800-tal, svartglaserat lergods, höjd ca 37 cm, diameter ca 14 cm

Bruksslitage, patina, glasyrmistor

Keramik/Porslin, Orientaliskt

Baltzarsgatan 6, Malmö

Svartglaserad kruka Kina

Budhistorik (9 bud)
4622077
4622075
850
4621588
4620673
550
4620486
500

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.