Kopp med fat Kina 1700-tal Famille rose

611745

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av reserver med pioner i emaljfärger, diameter ca 7-11,5 cm

Nagg, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (8 bud)
4621430
650
4610044
600
4612539
550
4610044
500
4608590
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.