Allmogebunke lergods1800-tal

611739

SKÅL, 1800-talets andra hälft, lergods, rinneglasyr i gröna nyanser, höjd ca 10,5, diameter 31 cm

Nagg, spricka, slitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Allmoge

Allmogebunke lergods1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4603416
500
4603175
450
4603175

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.