Taklampa

611738

TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, i ljuspunkt, stomme i mässing, kupa med reliefdekor och tonat glas, kupan är rörlig i sidled, höjd ca 82, största diameter 40 cm

Slitage, mindre färgrest på kupan, funktionen garanteras ej

Belysning, Taklampor

Rum 15

Taklampa

Budhistorik (2 bud)

4610652
4610651

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.