Ritningar bl.a. mörsare 1800-tal

611729

TECKNINGAR M.M., mest tidigt 1800-tal, ca 25 st, bl.a. några ritningar av mörsare, signerade E. C. Cederström, några teckningar (studier) i rödkrita, samt några gravyrer. Varierande mått, ca 500x340 mm.

Proveniens: Emaunuel Cederström, Krusenbergs herrgård.

Revor, något fläckade, några bruntonade.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Visas på begäran

Budhistorik (22 bud)
4633885
1 700
4633895
1 600
4633885
4633876
1 400
4633658
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.