Rund bordsskiva marmor

611718

BORDSSKIVA, rund, till bord av tuliptyp, vit marmor, plastlackerad yta, 1900-talets andra hälft, möjligen Eero Saarinen för Knoll International, Ø 110 cm

Smärre slitage, något gulnad plastlack

Ändringar/tillägg
Möjligen Eero Saarinen

Möbler, Matbord

Makadamgatan 11, Helsingborg

Rund bordsskiva marmor

Budhistorik (21 bud)
4622600
2 400
4621974
4622597
4621974
1 900
4622595
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.