Ask porslin Kina

611691

ASK, porslin, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, dekor av stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 11 cm

Locket med större nagg, asken med invändig stjärnspricka i botten

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Ask porslin Kina

Budhistorik (4 bud)

4632083
450
4632002
4630490
4618407

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.