Tekanna Kina

611665

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i form av kurtiserande par, polykromt bemålad, höjd ca 15, längd 15 cm

Nagg/avslag

Ändringar/tillägg
Tillverkad för dekoration ej funktion

Orientaliskt, Porslin

Tekanna Kina

Budhistorik (3 bud)

4621756
500
4610878
450
4610878

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.