Uppläggningsfat Kina 1700-tal

611663

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, kälningen med taggbård, brättet med lambrekängbård, längd ca 35 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
4624179
1 300
4610045
4624178
4610045
950
4621701
900

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.