Skålfat Kina 1700-tal

611576

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, dekor av strödda blommor, bland annat krysantemum och rosor i underglasyrblått, kälningen med taggbård, längd ca 32 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Skålfat Kina 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
4633652
4632869
4622759
600
4616898
550
4615888
500

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.