Grythyttan karmstolar

611560

ARTUR LINDQVIST, "Modell A2", karmstolar, 4 st, Grythyttan, 1900-talets andra hälft, ursprungligen formgivna till Stockholmsutställningen 1930, stommar i grönlackerat fjäderstål och brunmålade träribbor, brickmärkta, sitthöjd 42 cm

Kraftigt slitage

Möbler, Stolar, Diverse

Hylla 8

Grythyttan karmstolar

Budhistorik (38 bud)
4609000
6 000
4608914
5 800
4608999
5 800
4608914
5 600
4608998
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.