Broscher med skäckskalkaméer

611558

BROSCHER, 3 st samt HÄNGE/ BROSCHER, 2 st, förgyllt silver med snäckskalkaméer föreställande profiler av klassiska damer; 1 brosch Olof Nilson, Sölvesborg, 1919, höjd ca 3.2-3.5 cm, totalvikt ca 29.2 g

Slitage, ställvis förlust av förgyllning, 1 brosch med en spricka och synbar lagning av lim, 1 brosch med nya lås och nål samt lagning till baksidan

Guld/Smycken

Monter 19

Broscher med skäckskalkaméer

Budhistorik (13 bud)
4659988
900
4652867
850
4659987
4652867
750
4659986
700

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.