Såssnipor Kina

611537

SÅSSNIPOR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap i underglasyrblått, längd ca 19-20 cm

Bruksslitage, mindre nagg förekommer,

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Såssnipor Kina

Budhistorik (8 bud)
4621545
4618850
1 400
4617906
1 300
4605831
4617904

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.