Johannes Andersen soffbord

611530

JOHANNES ANDERSEN, soffbord, 1960-tal, CFC Silkeborg, Danmark, stomme fanerad i palisander, utdragsskiva i sargen på vardera kortsida, skyltmärkt "MADE IN DENMARK SILKEBORG", höjd ca 50 cm, skivans mått ca 160x60 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionenerna "Möbeldesign" samt. "Scandinavian Design"

Bruksslitage, ställvis blekt

Ändringar/tillägg
CITES-intyg utfärdat av Jordbruksverket medföljer

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Rum 3

Johannes Andersen soffbord

Budhistorik (2 bud)

4670212
4663925

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.