Örhängen 2 par 18 k guld

611514

ÖRHÄNGEN, 2 par, 18 k guld, skruvstiftsystem; örhängen, 1 par, lövformade, stämplade ''GVH''; örhängen, 1 par, knappformade med svart emalj dekor av stjärnar, Atelier Ajour, Stockholm, 1957, höjd ca 1.5 cm, totalvikt ca 4.6 g

Bruksslitage, lagning till baksidan av Atelier Ajour örhängena, möjligtvis omgjorts av frackknappar, ställvis mindre förlust av emalj dekor

Guld/Smycken

Monter 20

Örhängen 2 par 18 k guld

Budhistorik (3 bud)

4659104
4645314
4641650

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.