Överdel för hörnskåp

611511

HÖRNSKÅP, överdel, 1800-talets första hälft, stomme i bemålad furu, dörrpar med hasp, invändit med höjd ca 117 cm, yttermått ca 78x78 cm

Bemålningen senare, åldersrelaterat samt. bruksslitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Överdel för hörnskåp

Budhistorik (11 bud)
4619716
2 600
4619715
2 400
4619714
4619711
4619710
1 600

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.