Servisdelar

611510

SERVISDELAR, porslin, Kina, Qianlong, 19 dlr, 1700-talets andra hälft, dekor i underglasyrblått samt 3 med polykrom dekor av blommor, bestående av: 8 tallrikar, 3 djupa, 3 uppläggningsfat, 1 lock till karott, 1 skål, 1 skålfat, 1 fat

Brukssltitage, flertalet med mindre nagg, några lagade, sprickor kan förekomma, 1 skål trasig vid kant

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Servisdelar

Budhistorik (7 bud)
4610043
3 200
4618910
4610043
4603893
4603036

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.