Lockurna Kina porslin

611504

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, kvadratisk form, dekor av figurscener på terrass i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 34 cm

Lockknoppen med lagning (fohundens svans)

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Lockurna Kina porslin

Budhistorik (38 bud)
4634174
13 000
4634167
12 500
4634157
12 000
4634161
12 000
4634157
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.