Precolumbianskt stenhuvud

611502

HUVUD, samt handverktyg i sten, precolumbianska, huvudets höjd ca 23, samt största vidd 17, handverkygets längd 10,5 cm

Proveniens: Förvärvade av privatperson under resor på 1970/80-talet

Jordfynd

Diverse, Forntidsföremål

Precolumbianskt stenhuvud

Budhistorik (19 bud)
4618299
2 600
4617817
2 400
4617799
4617816
4617799

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.