Broscher 18k guld

611466

BROSCHER, 2 st, 18 k guld; nålbrosch med odlad, mabé pärla, Ø ca 6.4 mm, stämplad ''WG''; brosch i form av en rosett, Guldvaruhuset, Stockholm, 1946, längd ca 2.5 och 7 cm, totalvikt ca 6 g

Odlade pärlan med mindre ojämnheter på ytan, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 20

Broscher 18k guld

Budhistorik (3 bud)

4650569
4646772
550
4645831

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.