Collier 1800-talets början

611432

COLLIER, 18 k guld, fantasilänk, Carl Anders Pousette, Stockholm, 1816, längd ca 43 cm, totalvikt ca 24.9 g

Bruksslitage, ställvis mindre bucklor, stavlänkar är senare

Guld/Smycken

Monter 20

Collier 1800-talets början

Budhistorik (7 bud)
4658592
6 600
4661404
6 400
4658592
6 000
4650605
5 800
4649850

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
6 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.