Collier 18 k guld

611418

COLLIER, 18 k guld, stavlänk med odlade pärlor, Rydens Guld Torsten, Borås, 1966, längd ca 42 cm, totalvikt ca 6.7 g

Slitage, 2 odlade pärlor saknas, några pärlor med skador

Guld/Smycken

Monter 20

Collier 18 k guld

Budhistorik (2 bud)

4650242
4649855

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.