Arne Jacobsen Myran

611391

ARNE JACOBSEN, "Myran" stolar, 2 st, modellnr 3101, 1900-talets andra hälft, Fritz Hansen, Danmark, formpressad sits, teakfanér, benställning i stål, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, repor, märken, fanéren med torrsprickor och skador

Möbler, Stolar, Design

Rum 3

Arne Jacobsen Myran

Budhistorik (19 bud)
4617032
3 800
4617815
3 600
4617032
3 400
4617814
3 200
4617032

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.