Piedestaler empirestil

611366

PIEDESTALER, 1900-talets första hälft, empirestil, mahognyfanér, karyatider i mässing med bronserade vingar, höja ca 111 cm, diameter 37 cm

Ytskador

Möbler, Övriga möbler

Rum 3

Piedestaler empirestil

Budhistorik (35 bud)
4624679
8 800
4624674
8 600
4624674
8 200
4624678
8 000
4624674
7 200

Slutpris SEK:
8 800
849 EUR, 964 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.