Pablo Picasso L'Etreinte

611348

PABLO PICASSO (Spanien/Frankrike, 1881-1973):
L'Etreinte, akvatint och torrnål, 23 octobre 1963 III, signerad och numrerad Picasso 47/50, ca 34x42 cm; oramad

Bloch 1116 ; Baer 1110 B/b/2

Tejprester på passepartout samt på bladet under

Pablo Picasso L'Etreinte

Budhistorik (15 bud)
4621583
20 000
4621573
19 500
4621531
19 000
4621529
18 500
4621525
18 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.