Bordssurtout silver

611310

BORDSSURTOUT, silver, Berlin 1800-talets senare del, 6 flaskor av blått glas, bl a senapskar, salt- och pepparkar, ställ på 4 kulfötter, höjd 26 cm, silvervikt ca 445 g

Flaskor och proppar med nagg

Silver

Bordssurtout silver

Budhistorik (15 bud)
4619317
2 400
4613843
4618623
4613843
1 600
4608679

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.