Slaglåsgevär

611189

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, signerat Wålberg, Stockholm (Anders W.1720-93), ändrad från flintlås, helstock i björk, längd ca 107 cm, kruthorn medföljer

Slitage, smärre skador och kompletteringar

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär

Budhistorik (15 bud)
4620509
4619979
950
4619979
850
4618473
4612848
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.