Fällbord alrot Anders Jacob Rosendahl

611092

FÄLLBORD, fanerat i alrot, Anders Jacob Rosendahl (1762-1836), Arboga, på svarvad, svärtad tredelad pelarfot, brännstämplad A.J. Rosendahl Arboga, diameter ca 79, höjd 72 cm, uppfällt 113 cm

Kompletterat, skivan med brännmärken

Möbler, Övriga möbler

Rum 6

Budhistorik (23 bud)
4621524
3 600
4620621
3 400
4620621
3 200
4615922
4619953
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.