Skänk 1800-tal

611059

SKÄNK, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, bemålad, beslag i mässing i bl a jugend, dekor av halvkolonetter, övre del med lådor, nederdel med dörrluckor med bakomvarande hyllinredning, höjd ca 124, 112x52 cm, nyckel medföljer

Senare bemålad, senare beslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 12

Skänk 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4616486
1 700
4616210
1 600
4615817
4615817
1 300
4616206

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.