Skålfat Kina Famille rose 1700-tal

611034

SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av blomsterkvist i emaljfärger samt sepia, botten med märke, diameter ca 22 cm

Nagg, smärre kantretuscher

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (17 bud)
4615849
1 300
4610871
4615847
4610871
4615846
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.