Ljuskrona empirestil

611004

LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing behängd med olikformade prismor, för 5 ljus, höjd (exl slädd) ca 48 cm, diameter ca 45 cm

Bruksslitage, en del av prismarna hänger lös, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (27 bud)
4619608
4619597
4619593
1 900
4619589
1 800
4619588
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.