Coca-Cola reklamskylt 1935

610935

SKYLT, 1935, Coca-Cola, med texten: "Drug Store Drink Coca-Cola Delicious and Refreshing", emaljerad och formpressad järnplåt, stämplad Made in the US 1935, ca 138x244 cm

Åldersrelaterat slitage, bucklor och repor förekommer, emaljbortfall och rost, något böjd

Diverse, Pop/Rock

Rum 4

Coca-Cola reklamskylt 1935

Budhistorik (14 bud)
4612526
10 000
4610717
9 800
4610717
9 600
4612524
9 400
4610717
9 000

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.