Casoletter

610888

CASOLETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, Louis Seizestil, livet med dekor av festong samt rosetter, brons, delvis förgylld, sockel i carraramarmor på kulfötter, locken går att skruva av och vända på för användas som ljusstakar, höjd ca 22 cm

Ett uppborrat hål i en av socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage

Metall

Casoletter

Budhistorik (4 bud)

4611540
3 400
4610846
2 800
4610348
4598984

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.