Salongsmöbel Louis Seizestil

610856

SALONGSMÖBEL, 6 dlr., bronserad, 1900-talets första hälft, Louis Seizestil, skuren dekor, randig klädsel, bestående av: soffa, 2 karmstolar, 2 stolar samt bord, soffans längd ca 115, sitthöjd 38, bordets höjd ca 75, 75x56 cm

Slitage, färgbortfall, delvis maskstungen, lagning

Möbler, Övriga möbler

Rum 22

Salongsmöbel Louis Seizestil

Budhistorik (2 bud)

4613142
4595913

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.