Fat Kina 1700-tal

610829

FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tall, kälningen med taggbård, brättet med strödda pioner, handcitron samt rutbård, diameter ca 34-36 cm

Slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

4610040
4607557
4599110
750

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.