Spegel med konsolbord empire

610767

SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, spegeln: bronserat trä, dekor av lyra och palmetter, höjd ca 134 cm, konsolbordet; bronserat trä med dekor av lyra, svartlackerad sockel, skiva i sten, höjd 88 cm, 56x22 cm

Slitage, yt och dekorslitage, torrsprickor, spegelglas saknas

Speglar

Makadamgatan 11, Helsingborg

Spegel med konsolbord empire

Budhistorik (10 bud)
4643951
3 200
4643942
4643935
2 800
4643693
4643692

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.